Статистика говорить, що кожна 20 пляшка вина псується через неякісну пробку. При цьому, раніше такого явища не спостерігалося. Пробки для вина виготовляються з коркового дуба, який росте тільки на Західному Середземномор’ї. Справжні пробки вирізаються вручну з найтонших листів кори коркового дуба. Такі пробки не мають дефектів і найчастіше використовуються для закупорки брендових, колекційних вин. Але оскільки натуральна пробка піддається старінню та псуванню, вино потрібно перезакупорювати кожні 25-30 років.
Читайте також: ДИВНІ СТРАВИ ЗІ ВСЬОГО СВІТУ
Цікавим є те, що виготовлення пробок не приносить жодної шкоди дереву, тому що його кора здатна відновлюватися. В середньому за 150 років кору коркового дерева знімають 10-12 разів. Щільність пробки дуже низька, що свідчить про значну диспропорцію розміру та ваги. Крім того, пробка легко повертає форму після припинення фізичного впливу на неї.
Пробка із коркового дерева непроникна для рідин та газів, що робить її найкращим матеріалом для укупорки. Додатково пробка має тепло- і звукоізоляційні властивості. пробкою часто покривають стінки апаратів для польоту в космос,тому що вона зменшує вплив шкідливих електромагнітних і радіоактивних випромінювань.
Для виготовлення пробки кора коркового дуба проходить складну процедуру. Спочатку вона сохне на плантаціях під відкритим небом протягом пів року. Потім її відвозять на завод, де вона висихає ще пів року. Далі її виварюють в чистій киплячій воді. Тоді витримають в темноті протягом місяці. Лише потім кору ріжуть на пластини, з яких і вирізають пробки потрібної форми.
Вироби з пробок були відомі ще в Стародавні часи. З них робили сандалі та поплавки. В результаті археологічних розкопок виявилось, що стародавні греки закупорювали пробками з коркового дерева вино в амфорах та оливкове масло. В Середні віки з пробки навіть намагалися зробити папір, але цей експеримент не вдався.
Залишити відповідь