Ще Данте казав, що наймудріша людина – це та, яка ненавидить дарма втрачати час. А для бізнесмена, успішної особи планування свого дня, місяця та й навіть року – запорука успіху. Що точніше ви знатимете, чим займатиметеся на наступному тижні, то продуктивнішою буде ваша робота. І жодне зусилля не буде марним.
Читайте також КРУГОМ ПІДРОБКИ – БУДЬ ОРИГІНАЛОМ
Можливо, ви вже маєте календар подій чи датований щоденник, куди записуєте свої завдання? Це прекрасно! Вас сміливо можна назвати успішним. Але відкладіть на хвилинку справи та подумайте, чи часто ви відволікаєтеся під час виконання завдань? У якій половині дня ви виконуєте найважчу роботу? Чи виділяєте ви час на відпочинок? А тепер ми разом дамо відповідь на ці запитання та найголовніше: «Як ефективно планувати свій час, аби результат був максимальний?»
Скільки у вас смартфонів? А планшет? Ноутбук, комп’ютер, смарт-годинник? Уявімо ситуацію: ви зосереджені на написанні бізнес-плану на наступний місяць, задоволено рахуєте прибутки, думаєте про розширення компанії, як раптом…вам хтось написав на Facebook.
«О, я чудово поживаю! Моя справа процвітає. У тебе як справи?», – відповідаєте ви, тим самим щоразу перекреслюючи всі свої успіхи. Психологи вже давно довели, що постійне відволікання на соціальні мережі спричиняє кліповість свідомості, невміння виконувати тривалі завдання та поверхневе сприйняття світу. З такими звичками розшириться тільки дірка у вашій кишені, куди провалюватимуться всі ваші можливі заробітки.
Тому під час роботи закрийте усі вкладки, не звертайте увагу на повідомлення, дзвінки та інші подразнювачі. А ті з нас, хто не може ігнорувати своїх знайомих, можуть скористатися функцією «Автовідповідь».
Ділові люди обговорюють свої справи на ланчах у фешенебельних ресторанах або ж у добре обладнаних бізнес-центрах. Зверніть увагу, «обговорюють справи», а не дружину та нове авто. Безперечно, десять хвилин перед основною темою, відведені для налагодження конакту зі співрозмовником. Саме тоді ви можете запропонувати людині навпроти подискутувати на тему сьогоднішньої погоди. Але далі – не впадайте у лірику та відразу спрямовуйте ваш діалог в потрібне русло. Якщо ваш партнер намагається ухилитися від справи, допоможіть йому стати на стежку конструктиву.
Більше того, науковий прогрес дозволяє вам ще краще зекономити час. Домовтеся з вашим колегою про онлайн-чат, який відрізняється від звичайного тільки тим, що вам не доведеться витрачати години на дорогу.
Навчитися розставляти пріоритети означає бути максимально ефективним у виконанні справ. Існують різні методики, але ми з вами оберемо одну, перевірену часом та успішними людьми.
Ви вже знаєте, що вам потрібно поїхати на зустріч у Лондон, створити презентацію нового продукту на наступний місяць, покормити рибок та віддати костюм від Armani у хімчистку. Величезна кількість справ змішалася у вашій голові і ви не знаєте, з чого почати?
Давайте з вами намалюємо табличку.
Терміново та важливо | Важливо, але не терміново |
У цей сегмент входять справи, невиконання яких у найкоротші терміни може призвести до негативних наслідків. | Саме тут ховається секрет управління часом! Запишіть у цю графу такі справи, як саморозвиток, планування зустрічей та плани, націлені на довгостроковий результат. |
Терміново, але не надто важливо | Не терміново і не важливо |
Це справи буденні, які часто заважають нам зосередитися на довготривалих цілях. Виконуйте їх, але будьте обережні, аби вони не зайняли більшість вашого часу. | Подивитися телевізор? Погортати стрічку в соцімережі? Ви впевнені, що вони допоможуть вам у бізнесі? |
Ви можете використовувати таку схему щодня або ж спланувати так тиждень. Однак події розвиваються надто швидко, тому ви повинні бути точно впевнені, які саме справи чекатимуть на вас.
Саме постійна зосередженість на вашій кінцевій меті допоможе не відволікатися на непотрібні речі. Чим частіше ви будете пам’ятати, для чого докладаєте зусилля, тим краще ваш час вам служитиме. І робота завжди виконуватимется з задоволенням!
Бути одержимим не завжди так погано, як здається. Покрутіть це слово, наче кубик, і ви знайдете для себе його позитивне значення. Захворійте своєю ціллю, одружіться з нею, закохайтеся в неї та слідуйте за нею. Але пам’ятайте, ваша мета не повинна шкодити оточуючим, а навпаки – бути соціально благородною.
У більшості статтей про дієти ви знайдете фразу на кшталт: «Не ставайте на ваги після першого дня. Ви помітите результат за тиждень!» Цей вислів можна перенести й у бізнес-сферу. Після семи днів сумлінного слідування планам, виконання поставлених завдань, проаналізуйте результат. Психологи радять відкласти справи, зручно влаштуватися та обдумати, як ви провели свій тиждень. Саме така методика допомагає оцінити ефективність власного тайм-менеджменту, побачити результати та уникнути помилок у подальшому.
Можна скористатися такою вправою: візьміть аркуш паперу та розділіть його на три частини. У першій графі відмічайте справи, які принесли вам очікуваний результат, у другу запишіть ті, яких можна було не виконувати, а третю присвятіть завданням, які ви не виконали, або хотіли б виконати. Конкретна розстановка справ допоможе вам зрозуміти, що саме є вашим ключем до успіху.
Тайм-менеджмент – це інструмент, яким повинна майстерно володіти кожна успішна людина у наш час. ХХІ століття – це час, повний спокус та швидкого задоволення, але й це ера величезних можливостей та потенціалу. Будьте мудрим, скористайтеся своїм шансом!
Залишити відповідь