LivePluse LIVE+STYLE Що читають діти на уроках літератури за кордоном?
«Реве та стогне Дніпр широкий…», – процитує вчитель літератури в українській школі.
«Що зробив Гаррі Поттер, коли знайшов філософський камінь?» – запитає викладач у Великобританії.
Чи цікавилися ви коли-небудь, що читають школярі в інших країнах світу? Повірте, списати на контрольній роботи з хрестоматії у деяких школах точно не вдасться.
Читайте також: 10 найпопулярніших бестселерів у світі
У цій країні немає обов’язкового списку літератури – кожна школа встановлює власні правила. Таким чином, у дітей (чи батьків) є можливість обирати, що читати. При цьому в Нідерландах існує рекомендований список літератури для дітей 12-19 років. Окрім вітчизняних романів, у списку ви знайдете такі твори:
Усім відома британська класика й складає основу англійської програми літератури для школярів. Цікаво, що туди входить і «Гаррі Поттер та філософський камінь». Independent пише, що ця книга викликала в релігійних батьків цілу бурю емоцій: вони навіть називали її «сатанинською». Ось що рекомендовано читати молодим підданим королеви:
Тут немає єдиної програми для школярів. Однак є спільні книги для усіх навчальних закладів, назва яких відома майже кожному юному американцю. Ось вони:
У Німеччині програму читання для шкіл затверджує кожна феодальна земля. Цікаво, що предмету «Література» у них не існує – школярі читають на уроках мови. На форумах одні пишуть, що діти вивчають лише три книги на рік, інші стверджують, що вони осягають класику. Однак, портал adme.ru наводить такі обов’язкові книги для прочитання:
Франція також слідує прикладу розвинених держав, і окремого предмету «Література» в школах не викладають. Тому й чітко визначеної програми нема, є лише, як і в Нідерландах, рекомендований список літератури. Вибір окремого твору покладається на школу, вчителя чи самих дітей. А от найпопулярніші:
Найперше всі турецькі школярі мусять знати головний текст – національний гімн. У школах сонячної країни його співають щоранку перед початком занять. На уроках літератури турецькі діти читають рідну літературу та літературу сусідніх країн. Це:
Основу китайської літератури складають чотири класичних романи, які є обов’язковими для кожного школяра країни. Окрім цього, особливістю програми є вивчення юанської драми (китайська драматургія 13-14 століття), танської поезії, історичної хроніки, історії династій. Рекомендують жителям Піднебесної такі твори:
Латинська Америка – країна магічного реалізму та колиска авторів, котрих любить і читає увесь світ. Саме твори колумбійських письменників складають основу літератури для вивчення в школах Латинської Америки. У старших класах вивчають зарубіжну літературу, а обов’язковими книгами для всіх є:
Зв’язок двох, здавалося б, зовсім різних держав – Південноафриканської Республіки та Нідерландів, можна відслідкувати програмі для школярів. Голландські, як і африканські школярі мало читають класику. Натомість програма орієнтується на сучасних африканських, американських, європейських авторів. До підсумкового іспиту школярі мусять прочитати:
Залишити відповідь