LivePluse LIVE+STYLE Карта поляка: для чого і навіщо?
Не секрет, що в останні роки все більше і більше українців їде до Польщі, чи то на работу, чи на навчання. Багато з них мають “Карту поляка”. Для чого вона і навіщо? Що дає? Спробуємо ці питання висвітлити в публікації нижче.
“Карта поляка” є документом, який видається громадянам країн СНД, а також України польським дипломатичним представництвом з метою підтвердження їх польських коренів. “Карта поляка” не дає посвідки на проживання, а також не є основою для безвізового перетину меж Шенгену. Проте, з кожним роком кількість тих, що бажають дістати карту поляка серед українців росте. Давайте розберемося чому.
“Карта поляка” для українців в 2018 році дає ще більше переваг, зокрема надає безкоштовне оформлення Національної польської візи, а також отримання дозволу на багатократний перетин кордону;
Крім того, “Карта поляків” для українців дозволяє офіційно працевлаштуватися на території Польщі без турбот про отримання додаткових дозволів;
– Відкриття і ведення підприємницької діяльності на території Польщі на однакових умовах з громадянами Польщі;
– Безкоштовне навчання у вищих учбових закладах і технікумах країни на таких же умовах, як і громадянам Польщі;
– Повне право на отримання спеціальних стипендій і іншої фінансової допомоги для студентів з етнічними польськими коренями;
– Безкоштовне відвідування державних музеїв Польщі і галерей;
– Надається знижка на проїзд залізничним транспортом у розмірі 37;
– Безкоштовне отримання екстреної медичної допомоги;
Ще однією вагомою перевагою є те, що з січня 2017 року “Карта поляка” дає можливість претендувати на матеріальну допомогу від польської держави впродовж 9 місяців з моменту переїзду в Польщу.
Як бачимо, переваги досить суттєві.
Отримання “Карти поляка” можливе лише за дотримання певних умов, на відміну від візи, це не такий простий процес. Для цього необхідно дотриматися наступних умов:
– Отримати”Карту поляка” може будь-який громадянин України чи інших країн СНД, за умови, що він може документально підтвердити, що хоч би один з членів його сім’ї був за національністю поляком або мав польське громадянство (мама або тато, дід або баба, прадід і прабаба одночасно). Для жителів Західної України також існує можливість підтвердити, що предки були громадянами Польщі (в 1920-30-х рр. ця територія була під Польщею). Останнім моментом часто користуються безпосередньо етнічні українці.
– Якщо ж вище вказану умову неможливо довести або у заявника польські корені для карти поляка відсутні, то для цього необхідно пред’явити довідку від польської організації, в якій буде вказано те, що впродовж останніх трьох років заявник був активним учасником організації, а також брав участь в розвитку польської мови і культури.
Заявник повинен володіти польською мовою на базовому рівні, або ж вважати його рідним, а також знати польські традиції, культуру і історію.
Простій людині часто важко зорієнтуватись, які кроки здійснити для отримання омріяної “карти поляка”, тому надіємось що ми змогли вам допомогти.
Залишити відповідь