Ми вже розповідали, як одягаються бізнес-леді. Тепер настав час чоловікам розкласти по поличках свій діловий одяг та зрозуміти, наскільки важливий ваш вигляд.
Читайте також ЛЕДІ В БІЗНЕСІ: ЯКИЙ КОСТЮМ ПРИВЕДЕ ДО УСПІХУ
Загальні правила? Авжеж вони є. По-перше, звільніться від запопелілих стереотипів, що чоловіки не повинні дбати про свій зовнішній вигляд. Ще й як повинні! Думайте, що ви дістаєте з шафи, для чого та чи варто взагалі це одягати сьогодні. По-друге, блукаючи по бутіках, намагайтеся купувати собі наряди найкращої якості, яку ви можете собі дозволити. Набагато вигідніше придбати один піджак на п’ять років, аніж п’ять піджаків на рік. По-третє, будьте на крок уперед та обирайте речі, що будуть у моді й потім. А тепер детальніше.
Ваш імідж у великій мірі залежить від того, як ви одягаєтеся. Тому принаймні три костюми повинні акуратно висіти у вашій гардеробній. У ньому можна провести ділову зустріч чи прийти на роботу. Класичний костюм підходить до дрес-кодів Black Tie, Business, Casual. Кольори варіюються від сіро-голубого до чорного. Взимку одягають темні тони, влітку – світлі, а чорний обирають для особливих випадків. Щодо візерунку, то зараз модні доми випускають клітинку. Такий костюм пасуватиме високим чоловікам, а тим, хто нижчий ростом, допоможе полоска.
Зверніть увагу на матеріал. Краще купувати 100% шерсть (wool) чи кашемір (cashmere).
Оберіть піджак правильно! Пам’ятайте, що лацкани коміру повинні добре прилягати до тіла, а плечики рівно лежати по ваших плечах. Рукав має закінчуватися на зовнішній кістці зап’ястя. Середній ґудзик повинен міститися на рівні вашого пупка. Класичний піджак мусить закривати сідниці.
Правило: піджак застібають на усі гудзики, окрім останнього.
Щодо класичних брюк, то їхня ширина складає ¾ ширини взуття. Сьогодні ж у моді завужені штани, однак дбайте про те, аби вони були не надто прилягаючими. Стрілка має проходити рівно по колінах, інакше ваші ноги здаватимуться кривими.
Це цікаво ТОП 5 МЕГА — КРУТИХ ЧОЛОВІЧИХ СТРИЖОК
Є три варіанти довжини брюк: Full break, Half break, No break. Першому варіанту надають перевагу консервативні англійці, які люблять довжину до каблука туфлів. Однак тоді на ваших штанах збереться чимало складок. Half break – це проміжний варіант між першим і другим. І, нарешті, укорочені брюки вимагають від вас бути уважним до ще однієї деталі – шкарпеток, які завжди будуть на виду.
Під діловий костюм одягають класичну сорочку. Це також має бути базовим предметом вашого гардеробу. Існує кілька правил по її підбору:
Найбільш оптимальний колір для сорочки – білий. Таку можна одягнути як для строгого ділового дрес-коду, так і для офісної роботи. Намагайтеся обрати тон, який личить до вашого лиця. Не ризикуйте купувати червоні, зелені, чорні або інші занадто яскраві кольори.
Для класичної сорочки прийнятний принт у вигляді тонких полосох чи клітинки. Але, якщо ви не впевнені, що зможете підібрати до такої краватку, то краще не ризикувати.
Пам’ятайте! Принт на сорочці та костюмі має бути одного виду.
Довжина рукавів повинна закривати зап’ястя, а манжети – виступати на 1 см з-під рукавів піджака, якщо вони на гудзиках, а якщо ж на запонках – тоді відміряйте 2 см. Довжина має діставати до сідниць. Приталені сорочки пасують чоловікам із підтягнутою фігурою, якщо ж у вас виступає живіт, оберіть класичний варіант.
Якщо ви хочете вразити своїх колег та партнерів, можете похизуватися краваткою авторитетних брендів: Kiton, Brioni, Hermes или Borrelli. Однак якісну річ можна придбати й у менш відомих виробників. Стилісти радять обирати шовкові краватки, однак сьогодні модники експериментують із матеріалами. Ширина класики – 8 см, завужений має 6 см.
Ви можете здивуватися, однак саме краватка може посприяти результату ваших переговорів. Якщо ви хочете привернути до себе увагу, надайте перевагу яскравим кольорам, а коли бажаєте залишатися непомітним – оберіть спокійні.
Вам необхідно взуття під класичний діловий костюм, а це означає, що туфлі краще обирати на шнурівках. Найбільш формальними є оксфорди.
Одягайте зручні, невиразного кольору шкарпетки (краще під тон костюму).
Взуття ділової людини повинне бути стриманою та респектабельною, бажано якісною та з натуральних матеріалів.
Зауважте! Діловий стиль допускає чорне та коричневе взуття.
Якщо хочете відповідати тенденціям, підберіть колір взуття під колір вашого ременя.
У бізнес-середовищі цінують дорогі та вишукані годинники, модні пояси та запонки. Уникайте дешевих окулярів та неякісних краваток. Досвідчені метри відразу впізнають у вас аматора. Будьте в тренді та досягайте успіху!
Залишити відповідь